HİKAYEMİZ

Floteks 1978-2020

Floteks 1978 yılında plastik ürünler üzerine floklama yapmak amacıyla kurulmuştur. 1983 yılında Rotasyon kalıplama ile plastik parça üretimini Türkiye’de başlatan firmadır.  Türkiye’de rotasyon kalıplamaya öncülük eden Floteks Dünyada da bu teknolojiye katkı sağlayan ve rotasyonda uluslararası bilinirliğe sahip bir firmadır. Floteks yurtdışı firmalara lisans anlaşması yaparak teknoloji ihraç etmektedir.

Ticari araç, traktör, iş makinaları için ürün tasarım,  ürün geliştirme,  mühendislik analizleri, malzeme ve ürün testleri yetkinliklerine sahiptir.   Floteks ürün ve kalıp tasarımı, kalıp üretimi, toz hazırlama, rotasyon kalıplama ile parça üretimi, montaj, test ve kalite kontrol süreçleri ile bütünleşik bir tesistir. ISO 9001, IATF 16949, ISO 14001, OHSAS 18001, AS 9100 sertifikalarına sahiptir. Müşteri memnuniyeti en çok önem verdiğimiz değerlerimizdendir.

Floteks şimdiye kadar gerçekleştirdiği TÜBİTAK ve AB projeleri ile Ar-Ge yapma yeteneği kazanmış, firma içi Ar-Ge kültürü ve yapılanması oluşmuştur. TÜBİTAK, Floteks’i Ufuk 2020 projelerinden aldığı hibe fonlar ile Türkiye’nin en başarılı KOBİ sanayi kuruluşu olarak belirlemiştir.

Floteks’in otomotiv sektörü ürün yelpazesi çok geniştir. Dizel yakıt depoları, AdBlue (Üre) depoları, genleşme depoları, çamurluklar, otobüs içi dolapları, hava kanalları, traktör tavanları, iç giydirme parçaları, cam suyu depoları, hidrolik yağ depoları başlıca ürün gruplarımızdır.  Ana faaliyet konusu otomotiv olan Floteks,  Subterra markasıyla plastik menhollerin yanı sıra tarım, hayvancılık ve gıda sektörleri için de yenilikçi ürünleri üretmektedir.

FLOTEKS KALİTE POLİTİKASI

Vizyonumuz

Rotasyon teknolojisiyle üretimde Türkiye’nin en yüksek pazar payına sahip bir lider, kalıp üretiminde dünyadaki tüm rotasyon firmalarına hitap edebilen bir kalıpçı olmaktır.

Misyonumuz