BAŞARIMIZIN HİKAYESİ

Floteks 1978-2020

1978’den beri FLOTEKS, müşterileri için güvenilir bir partner olmayı başarmıştır. Şirketimiz, otomotiv ve otomotiv sanayileri içerisinde yüksek-hassasiyetli parçalar için olan uzmanlık ve satış amaçlı atölye çalışmalarından, takım sanayi sektörü içerisinde dünya çapında bir tedarikçi konumuna ulaşmıştır. 

Kuruluş

40 yıllık rotasyon kalıplama deneyimi ile otomotiv ve diğer sektörlerde müşterilerine stratejik partner olarak hizmet veren Floteks rotasyonel plastik parçalar üretmektedir.

Otomotiv

Rotasyon kalıplama ile üretim yapmanın avantajlarını; stratejik ortak olarak tüm ana sanayilere aktaran Floteks global OEM’ler ile birlikle ürün geliştirmeden, sıfırdan tasarıma yada rotasyona uyarlamada mükemmel proje yönetimi ile zamanında yeni araç projelerinin devreye girmesinde büyük katkılar sağlar. Yüksek verim ve kalite de çalışan rotasyonel kalıpları kendi fabrikasında üreterek dünyanın dört bir yanına gönderir. Uluslararası tedarik ve dağıtım ağı ile sitem parçalarını tam zamanında seri üretim hatlarına ulaştırarak koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Hayvancılık

Yeni nesil profesyonel çiftliklerde kullanılmakta olan buzağı kulübeleri, çit sistemleri, suluklar dezenfektan üniteleri ve benzeri geniş ürün yelpazesine sahiptir. Ayrıca müşteri özel istekleri dikkate alınarak hızlı ve yenilikçi ürün geliştirmeleri yapılmaktadır.

Flopark

Modern oyun parkları üretiminde uluslararası TS EN 1177 sertifikasına sahip, Türkiye’de ise öncü bir kuruluştur. Ürün ve hizmetleri başta ABD olmak üzere ihraç edilmektedir.

Floplast

Floplast Gemlik Serbest Bölge’de kurulu, rotasyon kalıplama ile özellikle de gıda sektörüne hizmet veren hijyenik geri dönüşümlü-katlanır taşıma paletleri ve konteynerlar üreten firmadır. Güney Afrika Alpal lisanslı çok amaçlı taşıma paletleri de ürün gamı arasında olup ihracatta önemli yere sahiptir. Müşteriye özel proje bazlı çözümler sunmaktadır.

Flokal

Rotasyon kalıplama ile üretim yapılan her alanda ve dünya çapında ürün-kalıp tasarımları yaparak; alüminyum döküm ve alüminyum bloktan işleme teknikleri ile kalıp üretimlerini gerçekleştiren firmadır. Kalıp satışı yapılan bazı ülkeler; ABD, Almanya, İsrail, Hindistan v.b.

Altyapı - Subterra

İnşaat sektörüne inovatif katkılar sunarak 2008 yılından beri menhol, gözlem odaları, çöp konteyneri, sayaç odaları, rögar kapakları gibi ürünler üretmektedir. Ürünlerin tamamı TS EN 13598 belgesi kapsamında yasal yükümlülüklere uygun tasarlanıp üretilmektedir. Müşteri ihtiyaçları odaklı özel ürün geliştirme ve üretmedir.