Psikoteknik belgesi nereden alınır sorusuna ve nedir sorusuna yanıt vermek için buradayız. Şoförün, psikolojik ve bedensel olarak araç kullanmaya uygun olup olmadığını tespit etmek adına uygulanan testler bütünü, psikoteknik belgesi olarak tanımlanıyor. Bu raporu almak için yeterlilik sınavına girmeniz gerekiyor ve bu sınav da bilgisayar ortamında yapılmaktadır.

Onaylı kurum ve kuruluşların yanı sıra sürücü kursları da bu belgeyi alabileceğini noktalardan bir tanesidir. Neden gereklidir sorusunun yanıtı da oldukça basit ve ticari araç sahibi iseniz ve trafiğe çıkmak istiyorsanız eğer bu belgeyi mutlaka edinmek durumundasınız. Aksi takdirde ceza alacak ve büyük yaptırımlar ile karşı karşıya geleceksiniz.

Psikoteknik Belgesi Veren Kurumlar

Antalya Psikoteknik belgesi nereden alınır şeklinde bir araştırma yaptığınızda, Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilen kurumlar şeklinde genel bir yanıt alacaksınız. bu konuda en güvenilir noktalar, az önce de ifade ettiğimiz gibi sürücü kurslarıdır. En az 1 saat olmak üzere gireceğiniz testler sonucunda sizler de trafiğe çıkıp çıkamayacağını öğrenmiş olacaksınız.

Psikoteknik belgesi, ticari araç sahiplerinde src belgesi ile birlikte bulundurulması gereken önemli belgelerden bir tanesidir. bu sayede trafik akışının çok daha güvenli olması ve hem yolcu hem de kargo taşıyıcılarının da uygunluk durumları ele alınıyor ve mümkün hale getiriliyor. Belgesi olmayan sürücü ve şirketler ise büyük yaptırımlar ile cezalandırılıyor.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir